Connect with us

Aidin Salih: Modern Tıp temelde bozuk

Featured

Aidin Salih: Modern Tıp temelde bozuk

Aidin Salih Yitik Şifanın İzini Sürüyor.Aidin Salih, Sade Hayat Yayınları’ndan çıkan “Gerçek Tıp” kitabıyla çoktan yitirmiş olduğumuz şifanın izini sürüyor. NHI Doğal Sağlık Enstitüsü ile daha önce Sade Hayat Derneği olarak bildiğimiz ve şimdilerde adı Sade Yaşa olarak değiştirilen bir derneğin kurulmasının öncülük eden Aidin Salih, hastalıkların tedavisi için yeni bir yaklaşım öneriyor.

Aidin Salih’in yaklaşımına göre, hastalık sonuç değil, hastalık aslında onu hazırlayan yaşam tarzı. Örneğin, başı ağrıyan bir kişinin hastalığı baş ağrısı değil, kişide baş ağrısına neden olan yol ve tercihleri.” Salih’e göre modern tıp çözümü yanlış yerde arıyor ve yitik şifanın izini aradığı bu yaklaşım gerçeğin ta kendisi, hatta şöyle ki Aidin Salih kendi yaklaşımı dışındaki yaklaşımları alternatif tıp olarak değerlendiriyor. Aidin Salih’in hastalık ve tedavi konusunda şimdiye kadar duymadığımız farklı önerileri var. Örneğin çocuklara yaptırılan aşıların vücutlarına korkunç derece zarar verdiğini, hatta domuz ve maymun DNA’larının bu aşılarla çocuğun DNA’sına eklemlendiğini, çocukların domuzlaştığını ve maymunlaştığını ifade ediyor. Bu duruma da hiperaktif ve otistik çocukları örnek veriyor. Dikkat çeken bir başka nokta da çocuklardaki ateş hakkında söyledikleri…

Biz de bu konuyu Aidin Salih, Sade Hayat Derneği Başkanı Faruk Günindi ve Sade Hayat Derneği kurucularından Bahadır Cevizci ile konuştuk. Bir sohbet havasında geçen röportajda Aidin Hanım’ın yaklaşımına ilişkin değerlendirmelerinin yanı sıra 40 yaşında nasıl Müslüman olduğuna dair önemli notları da okuyabileceksiniz.

Öncelikle bu kitabın hikâyesinden başlayalım istiyorum. Siz Ukrayna’da tıp eğitimi aldıktan sonra Taşkent Üniversitesi’nde biyoloji eğitimi aldınız ve sonrasında da Uluslararası Alternatif Tıp Okulu’nu bitirdiniz. Peki zaman içerisinde edindiğiniz bu bilgi ve deneyimleri bir kitapta toplamak fikri nasıl ortaya çıktı?

Aidin Salih: Tıbbın tamamen başarısız olduğunu çok erken anladım. Modern tıptan bu sebeple ayrıldım ve biyoloji okudum. Zaten yaklaşık son 20 yıldır, kuantum fiziği buluşları ile bütün bilim adamları aynı sonuca vardı.

Yeryüzünde bir inanç ve bir dinle bağlantılı olmayan hiçbir şey yok. Özellikle de tıp. Neden tıp? Çünkü insanı en çok gıda ve tıp ilgilendiriyor. İnsan en çok hasta olmaktan, ölmekten ve aç kalmaktan korkar. O zaman bu iki konu insan için çok önemlidir ve insan hayatını şekillendirir. İnsan neye sığınırsa ona benzer.

Hiçbir tıp dine dayalı olamaz. Kuantum fizikçileri şöyle söylüyor; maddi dünyada fizik ve kimya kanunları geçerli ancak konu atoma gelince insanın aklı duruyor. Çünkü orada hiçbir kanun geçerli değil. Atom altı dünyada kanunlar geçerli değilse o zaman kanunların ne anlamı var? Dikkat edin, bu çok ince ve temelli bir anlayış. Atom altına kadar kanunlarımız geçerli, ancak atom altı dünyada geçerli değil. Atom altı dünyada ne olduğunu biz insan aklımız ile anlayamayız. O zaman bir dine sarılmaktan başka bir çözüm kalmıyor. İster bilim adamı olsun, ister iş adamı olsun ya da normal bir vatandaş olsun… Ben insanın bir dine muhtaç olduğunu kuantum fiziği gelişmelerinden çok önce fark ettim.

Faruk Günindi: Makro beslenme kuramı kuran Japon bir bilim adamı var. Adı Michio Kushi, beslenme prensiplerinin başında kendi prensiplerinden bahsederken şöyle diyor: “Ben bundan sonra söyleyeceğim her şeyi kendi dinimin üzerine söylüyorum. Ama bilin ki modern tıp da bir din üzerine kuruludur. Onun da azizleri, ibadethaneleri, papazları, kutsal kitapları, doğruları ve yanlışları vardır. Benim bu söyleyeceğim şeyler o dine ve O dini inanç sistemine ait değildir, size ters gelebilir. Onun için lütfen bana göre değerlendirmeye çalışın.”

Aidin Salih: Hastaların en sevdiği cümle; “Ben doktora kendimi teslim ettim”dir. Peki senin aklın nerede idi? Sen nasıl kendini başka bir insana teslim ediyorsun? Hiç olmazsa uygulayacağın bu yöntem nedir diye bir araştır. Ama hiç kimse araştırmıyor. Ben zamanımızda bütün insanların akıllarını kaybettiğini görüyorum. Çünkü araştırmayan insan akıl sahibi olamaz.

Ne zaman fark ettiniz bunu?

Aidin Salih: 40 yaşında Müslüman olduktan sonra. O zaman Kur’an-ı Kerim okumaya başladım. Bu süreçte Kur’an’da tıp ve biyoloji hakkında en önemli kanunların var olduğunu fark ettim. Tıpta ve biyolojide cevaplarını bulamadığım soruların cevaplarını Kur’an’da buldum. Ve bu kitap Hak kitaptır, ilim kaynağıdır. Bunu anladıktan sonra her şey kolay oldu.

Bu bilgiler nasıl kitap haline geldi?

İlk önce ben Türkçe bilmiyordum. Türkçe öğrenmeye başladım. İlginçtir ki bu kitabın yazılması fikri Türkiye’de oluştu. Türkiye’ye ilk geldiğimde halka hastalık sebeplerini anlatıyordum, onlar da not alıyorlardı. Sonra birçok not tutuldu ve bu notlar bana sunuldu. Notları incelediğimde çok hata olduğunu gördüm. Ama o notlar artık her yere yayılmıştı ve düzeltmek mümkün değildi. O zaman ben bu kitabı yazmaya karar verdim. İlk kitabım çok ilkel oldu. Çünkü o zaman Türkçem çok zayıftı. İkinci kitap daha iyiydi, üçüncüsü daha iyi, dördüncü daha iyi ve son olarak beşinci baskı çok güzel oldu. Çünkü Türkçem gelişti.

TIPLA ŞİFA BULMAK MÜMKÜN DEĞİL

Siz Kur’an ve Peygamber Efendimiz’in (sav) hadislerinin ışığında ‘gerçek tıp’ yaklaşımıyla yitik şifanın izini sürüyorsunuz. Bize biraz ‘gerçek tıp’ yaklaşımını anlatır mısınız?

İnsanlar lisanlarındaki en önemli kelimeleri yitirdiler. Mesela bugün akıl kelimesi kullanılmıyor. Siz bunun farkında değilsiniz belki, söylediğimde fark edeceksiniz. Örneğin; herkes benim çocuğum üstün zekâlı diyor ama kimse benim çocuğum akıl sahibi demiyor. Neden? Çünkü akıl kalmadı. Sonra şifa kelimesini kimse kullanmıyor. Tedavi deniyor, nedir tedavi? Anlaşılması mümkün olmayan bir terim. Tıp şifaya ters bir kuruluştur. O yolda şifa bulmak mümkün değil. Şifa vasıtası sadece hekim olabilir.

BEN BÜTÜN DİNLERİ ARAŞTIRDIM AMA ARADIĞIM HER ŞEYİ İSLAM’DA BULDUM

Peki hekim kimdir? Muhakkak Müslüman’dır. Bilgi sahibi olan kişi bilgisini muhakkak bir dine dayandırmaya mecburdur. Aslında buna bilgi değil ilim demek gerekir. Bilgi sadece maddi dünyada geçerli ama atom altı dünyada bu bilgilerin hiç bir anlamı yok az önce bahsettiğimiz gibi. İlimse hem bu dünyada hem atom altı dünyada geçerli. İlim sahibi sadece Kitaba inanabilir. Tek Kitap da Kur’andır. Çünkü biliyorsunuz diğer kitaplar bozuldu. Bu kitapların bozulduğunu Kur’an’ı bilmeyen Museviler, Hristiyanlar anlayamaz. Ben inancımı sorguladığımda araştırmalarıma Yahudilik’ten başladım, sonra Hristiyanlık, Budizm ve diğer bütün dinleri araştırdım. İslam son araştırdığım dindi. Ben her şeyi İslam ışığında anladım, diğer dinlerin hatalarını buldum. Ama Kur’an’ı tanımayıp İslam’a girmeseydim anlayamayacaktım. Ben ilk araştırırken bütün dinlere âşık oldum, Budizm’e dahi. Çünkü onlar çok güzel görünüyordu, İslam’ı bilmeyenler için gerçekten caziptiler. Ama İslam’a kavuştuktan sonra onların ne kadar ilkel dinler olduğunu anladım.

AKILLI KİŞİ İLİM SAHİBİ OLANDIR, ZEKA İSE ŞEYTANIN SIFATIDIR

Gerçek hekim sadece bir şifa vasıtası olabilir. Ama hekimin muhakkak Müslüman olması gerekir, çünkü o zaman ilim sahibi olur. Bakın zeki değil, akıllı olması gerekir. Akıllı ve zeki çok farklı kavramlardır. Akıl sahibi, Allah’tan yani ilimin kaynağından ilim sahibidir. Zekâ aslında şeytanın sıfatıdır. Hekim akıllı ve erdem sahibi olmalıdır. Aksi halde hekim şifa veremez, zarar verir.

İlim ancak Allah’tan gelir. Allah bu dünyayı ve öbür dünyayı yarattı. Yaradan bilir, yaratmayan bilemez.
DDT üretildiğinde bütün dünya mutluluktan uçuyordu. Bütün meyve sebzelerin üzerindeki sinekler, böcekler ölecek ve biz çok ürün alacağız diye düşündüler. Peki öyle oldu mu? Tabi ki olmadı. DDT ile dünya, bütün canlılar, insanlar korkunç zarar gördü. Sonra DDT nasıl yok edilir diye düşünülmeye başlandı. Ama DDT’yi yok etmek imkânsız. DDT’yi denizlere, okyanuslara gömdüler ve bu sefer denizdeki hayvanlara zarar geldi. Toprağa da zarar geldi. Bu felaket bitmiyor, bitmez de. Ne zaman biter? DDT parçalanıp dioksine dönüştüğünde ancak yok olur. Ama şimdi DDT topraktan bitkilere, bitkilerden hayvanlara, hayvanlardan insanlara geçiyor.

ANTİBİYOTİK TAM TERSİNE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ YIKIYOR

Sonra antibiyotikler üretilmeye başlandı. Antibiyotik üretildikten sonra artık tüm mikropların öldürüleceği ve artık hastalık olmayacağı düşünüldü. Peki böyle oldu mu? Hayır, tam tersi antibiyotik bağışıklık sistemini yıktı ve daha çok hastalığa neden oldu. Antibiyotik seçici olarak göz sinirlerine zarar veriyor. Bağışıklık sistemi yetmezliği çok çoğaldı. Körlük, sağırlık, bağırsak problemleri, ağız problemleri çoğaldı. Çünkü antibiyotikler vücuttaki bütün mikropları öldürdü. Normal olarak ağızda ve bağırsaklarda yaşayan mikroplar öldürüldükten sonra bağışıklık sistemi yüzde 80 yok oluyor. Bunun yanı sıra hazım ağızdan başlayarak bozuluyor. Hazım bozulduktan sonra metabolik birikinti çoğalıyor ve sonuç olarak hastalıklar da çoğalıyor. Avrupa ve Amerika’da nadir durumlarda antibiyotik verilir ama Türkiye’de herkese veriliyor. Bütün ilaçlar çok faydalı deniyor ama sonra korkunç zararları ortaya çıkıyor. Keşiflerin hepsi önce methediliyor sonra zararları ortaya çıkıyor ve ilaçlar, ürünler piyasadan toplatılıyor. İnsanda akıl olsaydı bunun farkına varmaz mıydı? Bakıyorum bazen benim talebelerim bile “Aidin Hanım, bu nano teknolojik topu kullanabilir miyiz?” diye soruyorlar. Bunu soran demek ki akıl kazanamadı.

Ben bu bilgilerden yola çıkarak Kuran ve Hadislerde haram ve helali araştırmaya başladım. Haram, insanın vücuduna ve ruhuna zararlı şeylerdir, helal ise insanın sağlığına ve ruhuna faydalı şeylerdir. O zaman tabi ki haram ve helale çok önem vermek gerekir.

MODERN TIP HASTALIKLARIN SEBEBİNİ BİLMEDEN TEDAVİ EDİYOR

‘Gerçek tıp’ isimli kitabınızda modern tıbbın hastalıklara yaklaşımının yanlış olduğunu ifade ediyorsunuz? Sizce modern tıbbın eksikleri, hataları nedir ve bu hatalar neden kaynaklanıyor?

Modern tıp temelde bozuk. Hastalık sebepleri bilinmeden nasıl tedavi edilebilir? Tıp kitaplarında hemen hemen anlatılan her hastalığın altında ‘sebebi bilinmez’ yazar. Böyle bir şey olabilir mi? Bilmediğiniz bir şeyi nasıl tedavi edebilirsiniz? Buna tedavi denmez ki. Sebebini bilmediğinizde hiçbir şey yapmamak en iyisidir.

Modern tıbbın temeli neden hatalı?

Çünkü hastalıkların sebebi çok basit olmasına rağmen bugünkü tıp bunu bilmiyor. O zaman bu basit hususları bilemeyen bir kuruluş nasıl ciddi hastalıkları bilebilir? Sebepler bu kadar basitken, hastalık sebebini ortadan kaldırmak yerine karmaşık çözümler ile uğraşmayı tercih etmek akıl almaz bir hatadır. Halbuki o basit sebepleri ortadan kaldıracak olsanız bir çok insan hemen iyileşecek.

HASTALIĞIN SEBEBİ YAŞAM TARZIDIR

Hastalığın sebebi yaşam tarzıdır. Yaşam tarzını düzeltmeden hastalığı tedavi edemezsiniz. Yaşam tarzı dediğimiz husus da helal ve harama dikkat ederek yaşamaktır. “Haram yeme, helal ye” hepsi bu kadar. O zaman tabii olarak sağlıklı olursunuz. Başka hiçbir şeye gerek yok. Ama bunu yapmadan kesinlikle yola çıkılmaz ve insan şifa bulamaz. Haram çoğalıyor, bütün katkı maddeleri, aromalar gıdayı o kadar bozuyor ki, gıda gıda sıfatından çıkıyor. Gıda olmayan maddeleri insan kullanmaya devam ederse nasıl sağlıklı olabilir, olamaz. Bütün ilaçlar bağışıklık sistemi ile beyin ve organlar arasında kopukluk oluşturuyor. İnternette psikotropik maddeleri araştırın. Aspirin’den başlayarak, bütün antibiyotikler, hormonlar hepsi psikotropik madde içerir. Psikotropik madde, bağışıklık sistemi ve beyin ve organlar arasında kopukluk oluşturan bir maddedir. Nasıl onlardan şifa olabilir? Şifayı zaten konuşmayalım bile, onlarla nasıl tedavi olunabilir? Kesinlikle olmaz. Biz ilk önce ilaçları terk etmeyi tavsiye ediyoruz ve insanlar hemen daha iyi oluyor. Çünkü o zaman bağışıklık sistemi canlanmaya başlıyor. Bağışıklık sistemi canlandığında kimseye ihtiyaç kalmıyor, süreç kendi kendine işliyor.

Bahadır Cevizci: Vücut neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini biliyor esasında. Biz müdahale ederek çözebileceğimizi sanıyoruz. Bağışıklık sisteminin görevi zaten organizmayı zararlardan korumaktır.

Kitabınızda belli hastalıklar için birtakım önerilerde bulunuyorsunuz. Bitkiler ya da kürlerin nasıl uygulanması gerektiğini belirtiyorsunuz. Peki bu önerileri koruyu hekimlik anlamında mı yoksa hastalık ortaya çıktıktan sonra tedavi edici anlamda mı tavsiye ediyorsunuz?

Hastalık önleyici olarak değil, rahatsızlıklara şifa bulmada kullanıyoruz. Aslında İslam’da iyileşme prensibi budur hasta sadece beslenmesini düzeltmesiyle iyileşecekse, beslenmesini düzeltmesi yeterlidir. İkinci prensip, beslenmeyle düzelmemesi halinde baharat ve bazı bitkilerden oluşan basit ilaçlar verilir. Basit ilaçlarla da iyileşmezse o zaman karışık ilaçlar verilir. Biz de bunun için doğal ilaçlar öneriyoruz.

Ben daha önce insanlarla karşılaştığım zaman hiçbir bitki önermeden iyileştiklerini görüyordum. Ama artık hastalık sebepleri çok fazlalaştı ve derinleşti. Ben bile artık karışık bitkiler tavsiye ediyorum. Çünkü daha derin hastalıklar var insanlarda.

Bahadır Cevizci: Bağışıklık sistemi hasarları daha derin. Hastalıkların direnç kazanması, çoğalması, çeşitlenmesi ve derinleşmesiyle ilgili bir şey bu. Bizim temel mantığımız ilaç üzerine kurulu değil, Gerçek Tıp kitabından onu anlamamak lazım. Temel mantık hataları düzeltmek üzerine, ama artık hataları düzelterek de netice alınmadığı için bitkisel karışımlara mecbur kaldık.

PARFÜM KULLANAN İNSAN İYİLEŞEMEZ

Sizin yaklaşımınızda bitkiler tedaviye destek amacıyla mı kullanılıyor?

Parfüm kullanan insan iyileşemez. Çünkü parfümde ve bütün kokularda, deterjan, gıda kokularında, oda spreyleri, araç kokularının içinde aroma var. Bebek mamalarında bile aroma var. Bebek aromadan ne anlar? Bisküvilerde, çikolatalarda her yerde aroma var. Neden aroma katıyorlar? Neden bütün gençler parfüm kullanıyor? Biz, kokular yüzünden büyük mağazalara, alışveriş merkezlerine giremiyoruz.Camilerde bile çeşit çeşit kokular var bugün. Kokularla en önemli hastalıklar üretiliyor. Ruh problemleri, psikolojik problemler, tiroid hastalıkları ve kısırlık bunlardan sadece bazıları. Bunlar biyolojik birer silah oldular.

Peki bunlar bilinçli mi kullanılıyorlar?

Kullanan için bilinçli değil ama üreten açısından bilinçli.

Kokuların yaygınlaştırılması bilinçli mi peki?

Bu derin bir soru.

Bahadır Cevizci: Bugün dünyada üretilen aşıların en büyük destekçileri Bill Gates Vakfı. Microsoft biliyoruz ki teknoloji kuruluşu. Bill Gates’in aşı ile ne ilgisi olabilir. TED konferansında bunu anlatıyor, mesela: “Dünyadaki enerji kaynakları yakın zamanda yetersiz kalacak. Bizim de dünya nüfusunu azaltmamız lazım. Biz bu konuda aşılardan yardım alabileceğimizi düşünüyoruz.” diyor. Bunu bir tedavi ya da bağışıklama yöntemi olarak görmüyor büyük kuruluşlar. Bunu dünyayı bir nevi planlama, toplum mühendisliğinin bir unsuru olarak değerlendiriyorlar ve bu teknolojileri ona göre tasarlıyorlar. Bu buradaki parfüm satan kişiyle alakalı değil. Burada parfümü satan kişi, üreten kişi ile de alakalı değil.

ÇOCUKLAR KIZAMIK, SU ÇİÇEĞİ, KABAKULAK GİBİ HASTALIKLARI GEÇİRMELİ

Çocuklara aşı yaptırılması konusunda da ezber bozan açıklamalarınız var. Siz çocuklarınıza aşı yaptırmayın diyorsunuz. Bunları biraz açabilir misiniz? Hiç aşı yaptırılmayan bir çocukta aşı yerine bir şey yapmalı mı, yoksa zaten doğal süreçte o gelişimi normal midir?

Ben yaptırmayın demiyorum kesinlikle. Ben insanlara aşıyı anlatıyorum. Bebeklerde 6 ay boyunca anneden gelen pasif bağışıklık sistemi işlev gösteriyor. 6 aydan sonra gerçek bağışıklık sistemi oluşmaya başlıyor. Aktif bağışıklık olmasa çocuk hastalanır. Düşünürseniz kızamık, suçiçeği, kabakulak gibi çocuk hastalıklarının ne hayırlı hastalıklar olduğunu görürsünüz. Çünkü onlar Allah tarafından verilmiş, bağışıklık sistemini kuvvetlendiren hastalıklardır. Çocuklar bu hastalıkları geçirmeli ki bağışıklık sistemleri oluşsun ve kuvvetlensin. Başlangıçta bebeklerde bağışıklık sistemi yoktur dedik, fakat biliyorsunuz bebeklere de en ağır aşılar bu dönemde yapılıyor. Örneğin doğum sonrası hemen K vitamini ‘göbek kanamasın diye veriliyor’ deniyor. Ben meslek hayatımda hiç göbek kanaması diye bir şey görmedim, duymadım. Veya K vitamini eksikliği olması sebebiyle aşı yapılıyor deniyor. Bu da imkânsız.

K vitamini vücutta bütün süreçlerde yer alıyor. Protein üretiminde, DNA kıvrımlarının açmasında yer alıyor. Doğar doğmaz hemen vitamin K verilmesi karaciğeri olumsuz etkiliyor. Karaciğer enzimleri alt üst oluyor ve bebekler ağır sarılık geçiriyor. Bilirubin çok yükselince ışın tedavisi uygulanıyor.

AŞILAR ÇOCUKLARI DOMUZLAŞTIRIYOR VE MAYMUNLAŞTIRIYOR

K vitaminin yanı sıra bebeğe doğumdan yarım saat sonra Hepatit B aşısı yapılıyor. Neden bir bebeğe Hepatit B aşısı yapılır ki? Çocuğun annesinin Hepatit hastası olması durumunda bu hastalık çocuğa geçmesin diye bu aşı yapılıyor deniyor. Burada da mantık yok görüyorsunuz. Ya anne Hepatit B hastası değilse? O zaman neden Hepatit B aşısı her bebeğe yapılıyor? Ben neden olduğunu biliyorum ama halk bilmiyor. Aşılar DNA rekombinant ve nano teknoloji yöntemleri ile üretiliyor. Her aşıda domuz maymun DNA parçaları, civciv ve inek proteinleri, farklı protein parçaları ve kimyasallar kullanılıyor. Biz artık kimyasalları bile konuşmuyoruz. Çünkü kimyasallar sadece fiziksel zarar veriyor. Düşünün aktif bağışıklık almayan bir bebeğe domuz ve maymun DNA parçaları enjekte ediliyor. O zaman bu DNA parçaları çok rahat ve kolay bir şekilde bebeğin DNA’sının içine nüfuz ediyor. Çok basitçe söyleyeceğim size bunun sonucunda insan domuzlaşıyor ve maymunlaşıyor. Kur’an-ı Kerim’de Maide Suresi 60. Ayet’te Allah Cenab-ı Hakk, total domuzlaşma ve maymunlaşmadan bahsediyor. Bu ayeti mutlaka okumak ve ibret almak gerekir.

Faruk Günindi: Şöyle diyebilir miyiz? Siz aslında bağışıklığa karşı değilsiniz. İlk 6 ay iyi geçerse, sonraki 1,5-2 yıl içerisinde doğal çocuk hastalıklarının bağışıklığı geliştirdiğini söylüyorsunuz. Ama bağışıklama için kullanılan aşıların faydasız olduğunu söylüyorsunuz.

Aidin Salih: Faydasız değil, korkunç zararlı.

Faruk Günindi: Aslında bağışıklama diye bir şey var yeryüzünde ve bu hastalıklar da bunlar için yaratılmış. İlk 6 ay çok önemli. İlk 6 ayı doğru geçiren bir çocuk, 1,5 yıl boyunca sağlıklı bir bağışıklık sistemi geliştirebilir. Bunu engellemediğiniz sürece bu böyledir. Bunu engellediğiniz zaman, engelleyen ne yaptığını bilmiyorsa bunu karıştırmış olur.

HİPERAKTİF, OTİSTİK YA DA ÜSTÜN ZEKALI ÇOCUKLARIN NEDENİ AŞILAR

Peki bu söylediğiniz olayı biz pratikte nasıl gözlemleyeceğiz?

Aslında siz dikkatli olsaydınız, görürdünüz. Bugünkü çocuklar eski çocuklardan çok daha farklı. Mesela hiperaktif, otistik ya da üstün zekâlı. Akıllı olmadıktan sonra üstün zekâlı olmanın ne faydası var. Zekâ, yüzeysel bilgidir ve bu bilgiden hiçbir fayda yoktur. Biz ilmin faydalı olduğunu biliyoruz. Bugün biz belki bilgi sahibi oluyoruz ama yarın bilginin bizim için zararlı olduğunu öğrenebiliyoruz. Ama ilim hiçbir zaman değişmiyor. Çünkü ilim Yaratıcı’dan gelir. Akıl düşünce ve eşya arasında ilişki kurmak için gereklidir.

Faruk Günindi: Yani yeni bir hastalık tanımından bahsediyoruz. Hastalık bir sonuç değil, aslında onu hazırlayan yaşam tarzıdır. Başı ağrıyan bir kişinin hastalığı baş ağrısı değil, baş ağrısına götüren yol tercihidir. Hastalık dediğimiz şey yani yanlış yaşam tarzı ilk önce öğrenmesi ve iyileştirilmesi gereken şeydir, bağışıklığın yanlış yaşam tarzına verdiği tepki değil. Eğer siz yardım etmezseniz, bağışıklık yanlış yaşam alışkanlıklarına kendince çözümler üretiyor. Bu çözümle mücadele etmek boş ve anlamsız.

ATEŞ HASTALIK DEĞİL HASTALIKTAN KURTULMADIR

Aidin Salih: Biz vücudun hastalık mekanizmalarını bugün hastalık olarak kabul ediyoruz. Mesela ateş. Çocuk ateşlenince, eyvah çocuk hastalandı diyoruz. Ateş hastalık değil, hastalıktan kurtulmadır. Neden? Çünkü çocuklar suni süt içiyor, suni gıdalar tüketiyor ve vücutlarında katkı birikintileri oluşmuş durumda. Bu birikintileri bağışıklık sistemini çıkartmaya çalışıyor. Ateş yükseliyor, o sıcak kan ile o birikintiler erimeye başlıyor ve ter yoluyla vücuttan atılıyor. Yani vücut atıkları ter, balgam, idrar yoluyla arındırmaya çalışıyor. Bu hastalık mıdır? Değildir elbette. Ama tıpta bu hastalık olarak görülüyor.

Kitabınızda bir insanın nasıl davranması gerektiği, kendisini hayata nasıl hazırlaması gerektiği anlaşılıyor. Ama pratik hayatta çok acil zamanlar yapılabileceklerle ilgili şeylerin olmadığını görüyoruz. Örnek, çocuklardaki ateş. Anne babalarda psikolojik olarak bir doktora emanet etme durumu var. Hastaneye gidince ve çocuğu bir doktora gösterince anne ve baba psikolojik olarak rahatlıyor, çocuğunun şifa bulacağını düşünüyor. Siz çocuğun ateşli zamanlarında çocuklara ılık banyo yaptırın gibi önerilerde bulunuyorsunuz. Bunu evde uygulayan bir aile, ateş hemen de düşmezse telaşa kapılıyor. Onun üzerine tekrar hastaneye götürüyor. Bu noktada kitap pratik olarak ağır geliyor. Yeni baskılarınızda söylediklerinizin daha pratize edilmiş, insanların hap gibi kullanabilecekleri bilgiler şeklinde çözümleriniz var mı?

İşte bunun için akıl sahibi olmak gerekir. Akıl kazanmadan insan hiçbir şey anlamaz. İnsan ancak açlık ile akıl kazanabiliyor. Açlık ile vücuttan bütün zararlı maddeler, bütün katkı maddeleri, kötü yağlar ve birikintiler çıkartılıyor. Yani haramlar yakılıyor. Kan dolaşımı düzeliyor, kan dolaşımı düzelince beyin yeteri kadar gıda ve oksijen alıyor. Beyin çalışmaya başlıyor ve beyin çalışmaya başlayınca akıl geri geliyor. Akıl geri geldiyse bir problem yok. İlk önce kadınların ve annelerin akıllanması gerekiyor. Çünkü ilk önce onlar akıllarını kaybetti. O zaman onlar ateşin çocuk için Allah’ın bir rahmeti olduğunu anlayacaklar. Ben kitapta ılık banyo yaptırın, sirke kullanın diye yazdım ama mesela benim torunlarımda bunları da kullanmıyoruz, banyo da yaptırmıyoruz ya da sirke de kullanmıyoruz. Ne kadar yüksek ateş, o kadar iyidir ve o kadar Allah’a şükretmek gerek.

Peki ateşte risk noktası var mı?

41,5. Ateş 41,5’tan daha fazla olmaz. 41,5’tan daha fazla olursa o zaman ecel, ecele karşı hiçbir şey yapamazsınız. 41 dereceyi görene kadar yanlış müdahale edilmezse o zaman ateş çocuğa bir şey yapmayacak ve kendi kendini yok edecek demektir.

Ateşlenme bağışıklık sistemi tepkilerine yalnızca bir örnektir. Bu konu ne kadar detaylı anlatılsa da biraz inanç ve tevekkül ile ilgili bir konu olduğundan herkes tarafından tam anlamıyla anlaşılamayabileceğini düşünüyoruz. Arzu ederseniz bu şekliyle bırakalım, merak edenler, ilgilenenler detaylar için gerekli araştırmayı bireysel yürütsünler.

Bütün birikintiler, bütün zararlı mikroplar 41 derecede yok oluyorlar. Beyin, 41 derecede kendini temizler. Havaleden korkmamak gerekiyor. Düşük ateşte de havale olur. Düşük ateşte havale geçirmek bağışıklık sisteminin çökmeye başladığını gösteriyor, bağışıklık sistemi yetersizliği oluştuğunu gösterir. O zaman iki ağır sebep birleşiyor. Ben kitapta da bir örnek verdim. Diyelim ki nefes borunuza bir cisim kaçtı. O zaman ne yaparsınız? Öksürürsünüz değil mi? Öksürüğü durdurursanız ne olacak? Aslında önemli olan bu. Havalede de aynı prensip var. Demek ki beyinde katı tıkanıklıklar var. Yüksek ateş olduğu zaman beyin ısınıyor. Beyin ısındıkça, nasıl ki demir sıcakta genleşir, damarlar da açılır o zaman tıkanıklıklar hareket eder. Hareket ederken de kasılmalar olur çünkü beyin tüm organlar ve kaslar ile bağlıdır. Dolayısıyla kasılmayı durdurmak anlamsızdır.

Bu durum suni olarak insan vücuduna giren gereksiz ve zararlı şeylerin atılmasına yönelik. İnsan kendi kendi ateşlendiremeyeceği için bunu kendi kendine nasıl yapacak? Ya da toksinleri atmak için bununla ilgili öneriniz nedir? Yanlış hatırlamıyorsam, diş macunu kullanıyorsanız beyniniz zarar görüyor diyorsunuz. Şimdi onun temizlenmesi gerekiyor ya da karaciğerin.

Diş macununu bırakması gerekiyor.

Ama diş macununu bırakınca beyin otomatik olarak temizlenmiyor. O zaman ne yapmamız lazım?

Açlık yapmak, hacamat ve sülük kullanmak. Çünkü sülükler bazı maddeleri eritiyor. Eritilen maddeler de kan ile dışarı atılıyor. Hacamat da birikinti ve tıkanıklıkları mekanik olarak çekiyor.

Aidin Salih kimdir?

Lugansk, Ukrayna’da Tıp Fakültesini bitirdi. Sovyetler Birliği’nde yıllarca tıp doktorluğu görevini yürüttü. Daha sonra Taşkent Devlet Üniversitesi’nde Biyoloji bölümünden mezun oldu. Ayrıca Uluslararası Alternatif Tıp Okulu’nu bitirdi.

Biyoloji diploma tezi ‘Yabani Hayvanların Fizyolojisi’ üzerineydi. 30 yılı aşkın bir zamandır aldığı çok yönlü eğitimlerle insan ve hayvan hastalıklarının sebeplerini inceliyor.

İslam Tıbbı, Tıbb-ı Nebevi konusundaki alimlerin ve eski hekimlerin tecrübelerinden ve bilgilerinden yararlanıyor. Tedavileriyle binlerce insanın şifa bulmasına vesile oldu. Bu çerçevede geliştirdiği tıp yaklaşımını anlattığı, birçok dile çevrilen Gerçek Tıp – Yitik Şifanın İzinde isminde bir kitabı bulunuyor.

Röportaj: Gizem Gül – on5yirmi5.com

Röportajın ikinci bölümü için tıklayınız.

Kaynak: http://www.sadehayat.com/aidin-salih-modern-tip-temelde-bozuk/

0 Users (0 votes)
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

More in Featured

cheap thesis proposal editing websites usa help me write engineering assignment buy nursing letter best literature review ghostwriting websites for phd top movie review ghostwriters service au overview of the declaration of independence cheap homework editor for hire online cheap cv editor sites online cultural conflict essay esl university essay proofreading sites us professional speech writers site online samples for cover letter esl college essay editing service ca custom thesis proposal proofreading websites us shakespeare studies essay ghostwriting for hire life science essay writers for hire pay to get social studies article review stream of consciousness essay custom creative essay editing for hire for masters popular dissertation introduction writer sites cheap creative writing ghostwriter sites usa popular best essay writing website online esl dissertation methodology writers website uk custom expository essay ghostwriters service uk cheap letter writers service au custom speech ghostwriter services uk top content proofreading for hire au popular article review proofreading service for masters top dissertation chapter writers website for masters school editing service uk professional cv writer site for university best report writer services gb custom analysis essay writers website us custom case study writer service for phd write popular critical essay online best term paper ghostwriter websites for college popular letter editing website for mba popular letter proofreading site for school professional critical essay writers sites best book review editing services uk cheap persuasive essay writing websites gb help with my cheap descriptive essay on presidential elections top admission paper ghostwriting service for phd dissertation ghostwriters popular annotated bibliography ghostwriters website ca problems of pollution speech writers site us obesity on college campuses esl critical essay writer for hire gb custom essay on statistics write my chemistry literature review best papers editing for hire for school cheap dissertation results proofreading websites for phd esl paper ghostwriting websites online top admission essay editing services uk popular descriptive essay editing website for school cheap dissertation chapter ghostwriters site au top home work proofreading sites for mba top content editing service for university cheap application letter ghostwriters for hire cheap papers writing service gb esl creative essay writers sites au creative essay writing services gb esl movie review editing site for college best creative writing writers services gb popular case study editing for hire for phd popular analysis essay writers sites for college professional critical analysis essay writer site ca top cover letter ghostwriter sites gb best dissertation results editor websites gb cheap mba dissertation methodology examples esl reflective essay proofreading website uk popular analysis essay ghostwriters websites au help with poetry content who is reverend hale order ancient civilizations book review best school essay writing service au the crucible elizabeth proctor best cv editor site au esl dissertation hypothesis writers site for college help me write critical essay on usa professional analysis essay editing site for university professional critical thinking writing for hire online custom article editing websites us popular phd personal statement example popular descriptive essay writer for hire for masters custom course work writers site for school pay for my journalism admission paper professional persuasive essay writer service gb professional best essay ghostwriter websites online custom course work proofreading for hire gb cheap best essay ghostwriting service usa write me top case study fiscal policy essay carter g woodson miseducation custom personal statement writing site for college popular definition essay on usa esl university essay writer site online popular home work ghostwriter service for university popular dissertation hypothesis ghostwriting services for masters write me esl school essay on lincoln buy life science thesis statement essays on abortion popular analysis essay ghostwriting for hire us professional dissertation introduction ghostwriter site for phd best critical analysis essay ghostwriters websites for masters popular article ghostwriting for hire for college top bibliography writer site for college top college essay editor site for college best blog post writer site for university custom homework writers website for masters professional reflective essay proofreading site ca professional college reflective essay topic custom blog post ghostwriter for hire online pay for biology blog popular research paper ghostwriting websites au buy economics content esl cheap essay writers websites uk top mba speech topic best masters essay ghostwriter services for university why is it important to go to college essay top business plan editing sites au popular curriculum vitae writing website uk cheap cover letter proofreading for hire uk esl presentation ghostwriters website ca professional thesis proposal writer for hire usa cheap dissertation chapter ghostwriter service for school top annotated bibliography proofreading service online professional definition essay writer services uk custom university essay writer services uk top descriptive essay ghostwriters site gb meads three stages top expository essay editing site au top blog editor services ca best papers ghostwriters service au phd proofreading website uk top course work proofreading site online help with professional university essay online esl reflective essay writers services us top college academic essay samples best cheap essay ghostwriters site ca popular thesis proposal editor service for college type my anthropology research proposal cheap cheap essay ghostwriters websites online professional curriculum vitae editing sites for mba professional university paper topics esl persuasive essay proofreading service for masters best school essay ghostwriting for hire for mba best argumentative essay proofreading website for mba pay for geology article review esl dissertation hypothesis ghostwriter websites for university custom report writers for hire for mba esl academic essay ghostwriters for hire help writing esl academic essay on brexit pay for my top report online write my top research proposal pay to write custom personal essay on brexit pay to write tourism biography top dissertation proposal writer website uk rubens prometheus bound professional descriptive essay writer website gb custom essays ghostwriters websites uk cheap book review editor sites us custom case study writers websites uk best academic essay writers websites uk esl definition essay ghostwriter site gb cheap resume editing website for masters top masters resume advice write analysis essay on founding fathers custom dissertation introduction editing websites popular creative writing ghostwriter service uk essays ghostwriters sites popular movie review writers site for masters popular dissertation methodology ghostwriters website au popular article writer sites us do my cheap descriptive essay online green mile character esl best essay writer sites us esl college essay ghostwriters for hire for college popular expository essay editor for hire for college custom presentation ghostwriters websites for mba professional papers ghostwriters for hire for school pay to write ecology argumentative essay professional essays ghostwriters site ca custom article editor website for masters professional mba cover letter samples write criminal law dissertation best university resume examples write me cheap rhetorical analysis essay on presidential elections presentation writer services online professional essays ghostwriter for hire au order top personal essay on usa popular research paper ghostwriter site for college professional curriculum vitae ghostwriters site online best resume writing website best thesis statement writer for hire esl argumentative essay editing website uk esl cheap essay editor websites for university esl dissertation proposal writers for hire au best persuasive essay proofreading website au popular application letter editor for hire online cheap academic essay writers sites ca dissertation proposal writer site us order engineering literature review rhetorical analysis essay writer for hire us cheap thesis proposal editing sites gb custom blog post writing for hire for school best essay on art & architecture best bibliography ghostwriting sites usa write me esl descriptive essay on shakespeare help with custom custom essay freud vs rogers esl definition essay writing websites au best mba essay writer services ca cheap university essay editor website au cheap college dissertation results sample pay to do drama dissertation proposal write custom cheap essay on hacking de crevecoeur letters from an american farmer professional papers writer sites for mba professional creative writing writing for hire pay to get professional admission essay on lincoln professional thesis statement proofreading service help with my statistics dissertation results cheap literature review ghostwriting sites usa write me tourism dissertation professional college essay proofreading services online custom blog post ghostwriters sites ca help writing esl argumentative essay on brexit cheap academic essay writer service au help with my communication biography popular essays ghostwriter site uk pay for professional critical essay on presidential elections divorced beheaded pay for my best essay on brexit mcdonalds core competency best critical essay editor website au professional university application letter assistance esl critical analysis essay editor sites us descriptive essay on hillary clinton custom dissertation proposal ghostwriter site uk top reflective essay writing sites for school help me write family and consumer science papers esl term paper ghostwriting service us best resume ghostwriters websites for college best rhetorical analysis essay ghostwriting websites gb human resource management essay writer website the relationship between reading and writing esl dissertation hypothesis writing services for masters eleven sandra cisneros theme pay to do remedial math blog custom term paper ghostwriting website usa popular mba essay example custom case study writer for hire for phd best creative writing writing service for phd example for papers custom research proposal ghostwriting website for college top cheap essay proofreading site gb cesar chavez essay harrison bergeron story popular homework editor sites au best movie review writers for hire us top report editing service for college write education application letter esl proofreading website usa best report writer site us analysis writers services online custom problem solving editor services online custom article review writing services au irony in animal farm cheap persuasive essay editor services usa phd writing website au write top phd essay on hacking popular article ghostwriting website for phd custom masters rhetorical analysis essay topic professional critical analysis essay writer website for mba write me esl academic essay on presidential elections critical analysis essay editing services au esl case study editing services for university esl definition essay writing site pay for my math literature review pay to do popular school essay on usa summary of martin luther king jr speech esl writing for hire us professional essays proofreading sites usa esl descriptive essay ghostwriting site for masters pay to get ecology cv professional blog ghostwriters for hire for university pay for my professional argumentative essay on shakespeare esl creative writing proofreading site for school custom research paper editing websites for phd cheap expository essay ghostwriting sites for school pay for popular research proposal online popular personal statement proofreading websites ca cheap descriptive essay ghostwriter website for masters best critical essay writers for hire for mba custom dissertation methodology editing websites for mba buy earth science term paper top creative writing writer sites au custom admission essay editor site for college custom descriptive essay editing for hire for mba custom term paper ghostwriters for hire gb pay for esl analysis essay on usa best proofreading site for phd professional ghostwriting sites for masters pay to do custom critical analysis essay on founding fathers professional college application letter assistance cv editor website usa popular school essay ideas professional critical essay proofreading websites help writing science blog professional analysis essay writers sites for mba esl expository essay proofreading for hire for phd cheap dissertation writing service for university custom thesis statement editing websites uk best course work proofreading websites descriptive essay writer site uk flaws in society top cover letter editing service for university popular homework ghostwriting websites for mba best report editing website ca best speech editing website for masters custom mba bibliography ideas top speech ghostwriter for hire online custom cheap essay writers services for mba popular admission paper ghostwriters services for school custom movie review editing site for college pay to get religious studies admission paper cheap phd papers professional critical thinking writers websites uk popular business plan editing for hire au popular dissertation proposal writing service us esl book review ghostwriter sites for college pay to do reflective essay on hillary popular dissertation methodology ghostwriting site gb top article ghostwriting site help with social studies creative writing custom definition essay writing site for school top movie review editor services for school esl definition essay proofreading site for university cheap cover letter writers websites for school top thesis ghostwriters sites for mba professional report ghostwriter website gb custom cv ghostwriters website au popular dissertation ghostwriter websites au esl creative essay writing website uk best dissertation introduction ghostwriting sites au custom assignment writer services for school professional cv editing service au custom term paper ghostwriter service for phd popular course work writer for hire for phd esl creative essay ghostwriters website for university best dissertation chapter editor services uk popular creative writing proofreading for hire for university top research paper editor sites for school help me write popular problem solving online persuasive ghostwriters service usa expository essay on history fleur short story bless me ultima symbolism best masters movie review assistance top dissertation abstract writing websites ca custom college essay ghostwriting site for university popular rhetorical analysis essay ghostwriters sites for masters custom course work writers sites for university professional annotated bibliography ghostwriting sites for college professional university case study topics professional assignment writing sites for school best dissertation conclusion proofreading sites online top admission paper writer sites au best homework editor sites for school the kite runner amir popular blog post editing site for college professional rhetorical analysis essay editing services usa popular creative writing ghostwriter sites for mba help with esl phd essay on trump professional dissertation hypothesis ghostwriters services for phd custom admission paper ghostwriter site for masters best content writers for hire gb popular dissertation conclusion editing service for university help with english as second language research paper professional school papers topic esl admission paper ghostwriter sites gb cheap mba bibliography example pay to get composition creative writing custom analysis essay ghostwriter website custom personal essay ghostwriter website au best rhetorical analysis essay proofreading sites for college best essay ghostwriting site for college popular persuasive essay ghostwriting website for phd pay to get popular presentation online custom blog post editor sites uk marketing editing sites popular assignment proofreading websites ca esl dissertation introduction ghostwriter services gb popular application letter editing sites for masters cheap annotated bibliography editing services gb custom home work ghostwriters websites ca best assignment ghostwriters for hire for masters write english essays buy esl cover letter online popular writing website for college cheap report ghostwriter for hire cheap research paper ghostwriters for hire gb professional dissertation hypothesis ghostwriting website for mba esl paper editing services ca esl report editing sites online custom school creative essay topics write my shakespeare studies thesis proposal similarities between buddhism and confucianism best cv writer services au custom dissertation conclusion writer sites for masters buy statistics dissertation abstract professional personal statement writer website ca best argumentative essay writing website online professional creative essay writing site for college esl best essay writers sites best critical analysis essay writing websites for masters order top home work cheap article ghostwriter service for phd expository proofreading site usa pay to get statistics dissertation methodology popular research proposal proofreading website au order top presentation online esl definition essay editing services for college curriculum vitae ghostwriter for hire us top definition essay proofreading service gb custom expository essay proofreading site online essays writers site usa finance writers site cheap thesis proofreading site gb best dissertation conclusion ghostwriting site for masters popular application letter editing sites us top dissertation hypothesis editor website online professional personal statement ghostwriting sites for college the prisoner who wore glasses summary academic writing services uk buy world affairs research paper popular letter writing service for mba popular scholarship essay proofreading sites usa help with my professional personal statement best research proposal editor services for school best presentation ghostwriter for hire for school critical editing for hire usa help with cheap critical essay on brexit logic writing site cheap problem solving ghostwriting service uk top university article advice popular analysis essay writers service uk custom dissertation conclusion writing sites for mba definition writing for hire au top mba report example buy geography personal statement popular book review writers for hire au cheap research paper writer website for school cheap admission essay proofreading websites ca top dissertation proposal ghostwriter services for masters top descriptive essay writers services for college top critical thinking writer service for school esl university essay writing website au top college annotated bibliography popular descriptive essay ghostwriters service for masters esl dissertation hypothesis ghostwriting for hire us top university essay editor for hire for university pay for my ecology literature review cheap phd academic essay advice pay for popular admission essay on civil war best term paper editing site us top cheap essay ghostwriting website gb help with esl resume online write custom best essay on pokemon go help with top creative essay on founding fathers top critical analysis essay editor website for phd federalist essay 10 popular content ghostwriter sites popular speech ghostwriting for hire for university help with my u.s. history and government essay do my top expository essay online custom university essay ghostwriters websites us cheap dissertation results ghostwriters site for phd cheap content editing for hire for college custom creative essay proofreading site popular literature review editing websites uk application letter writer sites ca best reflective essay proofreading websites ca esl descriptive essay editing websites usa custom creative writing ghostwriter websites uk esl cv editing website uk custom assignment ghostwriting service online esl university descriptive essay samples buy top reflective essay professional book review proofreading sites au popular dissertation conclusion editing website for university cheap dissertation conclusion editing for hire man and woman equality pay to write custom homework assignment ghostwriter services usa top scholarship essay ghostwriting for hire uk professional term paper editor site for school popular school essay editing for hire
To Top