Connect with us

Featured

El-Kanun fi’t-Tıbb’ın 1000. Yıl Etkinliği

İbn-i Sina’nın ünlü kitabı El-Kanun fi’t-Tıbb (Tıbbın Kanunu) kitabının yayınlanışının 1000. yılını bir etkinlikle kutlanacak. Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı’nın düzenlediği etkinlikte geleneksel tıbbın büyük İslam hekimi İbn-i Sina ele alınacak.

11 Haziran 2013 Salı günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek olan etkinlikte “İbni Sina’nın Patoloji Hakkındaki Yorumu ve Bunun Tıp Teorisinin Gelişmesindeki Önemi”, “İbni Sina’nın ‘al-Kânûn f’i’t-tibb: Materia Medica’ Hakkında Düşünceleri” ve İbni Sina’nın Felsefesinde Ruh ve Şifa İlişkisi Hakkında Düşünceler” konulu sunumlar gerçekleştirilecek. 09:00’da başlayacak etkinlik saat 13:00’de sona eriyor.

Prof. Dr. Fuat Sezgin  İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı, 2010 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılan ve dünyanın ilk “İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi”nin açılmasında önemli bir rol üstlenmişti. İstanbul, Gülhane içinde has ahırlar binasında bulunan müze İslam bilim ve teknoloji tarihine ilgi duyan kişiler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu Unesco,  2013’de İbni Sina’nın 1000 yıllık eserini anılacağını bildirmişti.

Yer: Harbiye / İstanbul

Tarih: 11 Haziran 2013, Salı

Saat: 09:00

Bilgi için: 0 212 528 80 65

UYARI: Giriş sınırlıdır. Lütfen bilgi alınız.

elkanun

www.elkanun.com
http://www.ibtav.org/

0 Users (0 votes)
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

More in Featured

To Top