Connect with us

Etkinlikler

11. Eczacılık Tarihi Kongresi Bu Yıl Kayseri’de

İlki İstanbul Üniversitesi’nde Prof. Dr. Turhan Baytop tarafından 11 Mayıs 1990 tarihinde düzenlenmiş olan Türk Eczacılık Tarihi Toplantısı her iki yılda bir yapılmaktadır. Bu toplantıların 11.si Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde yapılacaktır. Toplantının ana konusu, günümüzde önem kazanmaya başlayan ve modern tıbba destek amaçlı kullanılan tamamlayıcı tedavi yöntemlerini daha iyi tanıyabilmek ve önemlerini vurgulayabilmek için “Eczacılık Tarihinde Tamamlayıcı Tedaviler” olarak seçilmiştir.

12.11.2013_eczacilik_kongresi

sadehayat.com

İlki İstanbul Üniversitesi’nde Prof. Dr. Turhan Baytop tarafından 11 Mayıs 1990 tarihinde düzenlenmiş olan Türk Eczacılık Tarihi Toplantısı her iki yılda bir yapılmaktadır. Bu toplantıların 11.si Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde yapılacaktır.

Toplantının ana konusu, günümüzde önem kazanmaya başlayan ve modern tıbba destek amaçlı kullanılan tamamlayıcı tedavi yöntemlerini daha iyi tanıyabilmek ve önemlerini vurgulayabilmek için “Eczacılık Tarihinde Tamamlayıcı Tedaviler” olarak seçilmiştir.

Ayrıca toplantıda, bir önceki Türk Eczacılık Tarihi Toplantısı’nda başlatılarak gençleri eczacılık tarihi çalışmalarına özendirmek için yapılan “Genç Araştırmacılar Oturumu” da düzenlenecektir

Yüzyıllardır pek çok medeniyetin yaşadığı; doğal zenginlikleri, yemekleri, tarihi ve özellikle Anadolu’nun ilk hastane-tıp medresesi kompleksi olan Gevher Nesibe Şifahanesi ile ün kazanmış Kayseri’de gerçekleşecek olan 11. Türk Eczacılık Tarihi Toplantısı ilgililere açıktır.

Tarih: 25-28 Mayıs 2014

Yer: Erciyes Üniversitesi, Kayseri

Detay için: http://www.tett2014.org

0 Users (0 votes)
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

More in Etkinlikler

To Top