Connect with us

Etkinlikler

İbn-i Sina Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Sempozyumu

1. İbn-i Sina Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Sempozyumu

Tarih : 30 Nisan – 2 Mayıs 2015
Yer : Meyra Palace Oteli – ANKARA

Düzenleyen Kuruluşlar:
Ankara Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Derneği,
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Araştırmaları Derneği

Tıp dünyasının en büyük ismi olan İbn-i Sina’nın adıyla taçlandırılan sempozyumda, tarihin eski çağlarından beri bilinen ve uygulanan şifacılık, halk hekimliği, doğal tedavi yöntemleri, şifalı bitkiler ve benzeri organik ürünler, bilimsel çerçevede ele alınarak değerlendirilecek.
Sağlık Bakanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın da destek ve katkılarıyla düzenlenen sempozyuma ülkemizdeki tıp ve eczacılık fakültelerinden çok sayıda akademisyenin yanı sıra, doktor, eczacı, fizyoterapist, gıda mühendisi, kimyager ve konuyla ilgili tüm meslek mensupları bildirileriyle katılacak.

Araştırmaları ve eserleriyle tıp tarihinde çığır açan İbn-i Sina’nı yaşamı, çalışmaları ve tıp dünyasındaki önemi konulu bildiriler, sempozyumun birinci gününde yer alacak.

Üç gün sürecek olan sempozyumda, sunulacak bildirilerin dışında, modern tıp yöntem ve tedavi süreçlerine destek olarak uygulanan akupunktur, homeopati, refleksoloji, biorezonans, hacamat, hipnoz ve benzeri yöntemler hakkında bilgiler verilecek ve eğitim çalışmaları yapılacak.

Yıllardır Tarihi Türk Müziği alanında araştırmalar yapan TÜMATA topluluğu, çalışmalarından örnekler sunarak sempozyuma renk katacak. Doç. Dr. Rahmi Oruç Güvenç yönetiminde çalışmalarını sürdüren topluluk ayrıca müzikle tedavi amaçlı bir ‘Baksı Dansı’ gösterisi de sunacak etkinlik içerisinde.

Piyasada “sağlık destek ürünü” ve “gıda takviyesi” adı altında satışı yapılan ürünlerle ilgili ithalatçılar, üreticiler ve sektör temsilcilerinin de katılarak bilgi paylaşımı yapacağı sempozyumu izlemek isteyen vatandaşlar, organizasyon komitesine başvurabilirler.

Bilimsel program ve sempozyumla ilgili ayrıntılı bilgi
www.ibitat2015.org adresinden alınabilir

0 Users (0 votes)
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

More in Etkinlikler

To Top